Beskydy news Novinky
Beskydského
informačního centra
panorama beskyd

Podzimní Dny s průvodcem vás provedou nejen po historických částech měst Frýdku, Místku a Frýdlantu n.O., ale vystoupá s vámi také na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu.

6. října 2012 se vydáte na novinkový okruh po historické části Frýdku, který byl představen letos na jaře. Od frýdeckého náměstí se s průvodcem vydáte přes ulici Radniční, Těšínskou, třídu T.G.Masaryka až ke kostelu sv. Jošta.

 Prohlídka místecké historické části, také jarní novinka, na vás čeká v sobotu 20. října 2012. Setkáme se opět na náměstí Svobody u Mariánského sloupu a projdeme přes Malé náměstí, Smetanovy sady, hřiště pod Sokolíkem, budovy knihovny a Policie, Palackého ulici až ke kostelu Všech svatých.

S průvodcem můžete také zavítat i do Frýdlantu nad Ostravicí. Na všechny zájemce bude čekat před restaurací Rabaka na Kadlčákové ulici v sobotu 13. října 2012 a zavede je do Galerie uměleckého smaltu a litiny, parčíku, náměstí ve Frýdlantu n.O., do kostela sv. Bartoloměje a následně k soše Partyzána a do kaple v bývalém klášteře.

 Trasy nejsou fyzicky náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie včetně dětí a seniorů. Začátek všech Dnů s průvodcem je vždy v 10.30 a 13.00 hodin. Akce jsou pořádány zdarma. V případě velmi nepříznivého počasí se akce nekonají.

 Pro milovníky turistiky připravilo Beskydské informační centrum podzimní termín pro komentovaný výstup na Lysou horu pod názvem Lysohorská nej... aneb co jste ještě nevěděli. Sraz bude v sobotu 6. října 2012 u lanového centra Opičárna v Ostravici v 8.30 hodin. Průvodce seznámí  účastníky na celkem 7 zastaveních  s  historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s   jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory  a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. I tato akce se koná zdarma a jen za příznivého počasí. Pokud máte zájem se společně s průvodcem vydat na Lysou horu, závazné přihlášky přijímá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek na tel. 558 676 909 nebo na e-mailu: janovska.dagmar@beskydy-info.cz nejpozději do čtvrtku 4.října 2012.

  Více informací naleznete na webových stránkách Beskydského informačního centra www.beskydy.com.

 

dsp_30.10.2010_web.jpg
img_1720.jpg

 
Aktuality   /    Léto v Beskydech   /    Vstupenky   /    Kontakty   /    Facebook