Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči
Na nadcházející dny Vám doporučujeme:
www.beskydy.com
news
Pondělí, 16 srpen 2010   

rekordy

Díky tradičnímu Beskydskému Veselétu je ve Frýdku-Místku celé léto živo. Jednou z akcí jsou Beskydské rekordy, které nebudou chybět ani letos. Akce s netradičním programem plným soutěží, zábavy a překonávání rekordů pro malé i velké, mladší i starší, se koná 21.8. 2010 od 9.00 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku.
V loňském roce se I. ročníku „Frýdek-Místek na vrcholu světa“ s pokusem o zápis do České knihy rekordů a pokusem překonat ustanovující rekord partnerského slovenského města Turzovka účastnilo spousta lidí z Frýdku-Místku a širokého okolí, ale přesto se nám rekordu nepodařilo dosáhnout. Letošní ročník s netradiční disciplínou – skládání maxi puzzle na čas štafetovým způsobem – bude doprovázen zajímavým a zábavným programem po celý den se spoustou soutěží , vystoupí mažoretky NICOL ze Slovenska, kapela Baron Union a cimbálová muzika Ostravička. Pro děti budou připraveny pohádky, které je vtáhnou do děje, historický kolotoč a nejen ony si budou moci vyzkoušet skládání hlavolamů či se pobavit u cirkusu. Návštěvníci mohou nahlédnout do řemeslných dílen a zakoupit si tradiční lidové produkty. Samozřejmostí budou i stánky s občerstvením. Celým dnem vás bude provázet známý herec a moderátor Petr Rychlý.
Nyní vám náš rekord trošku představíme,abyste všichni věděli, do čeho jdete. Bude se skládat velký obraz města Frýdku-Místku o rozměru 5,10 m + 2,40 m z 2010 částí , které budou do připraveného skládacího plánu vkládat, přesněji řečeno vlepovat, jednotliví účastníci rekordu. Základní pravidla zůstávají z loňského roku nezměněné. Každý se může zapojit do pokusu jen jednou. Rekord bude vytvořen celkovým počtem zúčastněných osob a celkovým časem trvání štafety. Účastníci rekordu neodejdou s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny připínací „ placky“ s motivem II. ročníku Beskydských rekordů.
Zapojte se do II.ročníku Beskydských rekordů i vy a podpořte Frýdek-Místek v pokusu o zápis do České knihy rekordů! Přijďte nejlépe hned ráno! Ranní ptáče, dál doskáče.! Ve žlutém tričku nebo kšiltovce rozzáříme náměstí do žluta. Akci připravilo Beskydské informační centrum za významné podpory statutárního města Frýdek-Místek. Více informací naleznete na www.veseleto.cz.

 

 
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek, Náměstí Svobody 6, 738 02 Frýdek-Místek, tel.:558 646 888 / Frýdek-Místek, Zámecké nám. 1257, 738 01 Frýdek-Místek, tel.: 558 438 391 / Frýdlant nad Ostravicí, Hlavní ul.308, 739 11 Frýdlant n. O., tel.: 558 676 909 / Ostravice, knihovna, 739 14 Ostravice, tel.: 558 682 115 / Čeladná, Čeladná 714, 739 12 Čeladná, tel.: 558 684 400
e-mail: akce@beskydy-info.cz - zde můžete zasílat své tipy na konané kulturní, sportovní a společenské akce v rámci Regionu Beskydy
TOPlist