Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči
visitfm.cz doporučuje pro bližší informace k dané
akci klikněte na odkaz akce,
po ukončení akce jsou tyto
informace automaticky smazány
kotci_janackova_sin.jpg
Prázdninové posezení u cimbálu
Folklórní posezení s písničkami

Prázdninové čtvrtky již neodmyslitelně patří tradičnímu setkání s Kotkovou muzikou a jejími hosty. Přijďte si společně zazpívat lidové písničky z Beskyd a nejen ty …

23/8/2018 více
smalterka_pri_praci.jpg
Prázdninové workshopy smaltování
Workshop

Zaujala Vás probíhající výstava smaltů v Kulturním centru ve Frýdlantu n. O.? Tak si přijďte vytvořit své vlastní dílo na prázdninový workshop pořádaný Dílnou uměleckého smaltu. Vstupné 450 Kč + spotřeba plechů, nutná rezervace na tel.: 722 104 179 nebo lenkawerner@seznam.cz.

23,25,28/8/2018 více
frydecke_historicke_slavnosti.jpg
Historické slavnosti ve Frýdku-Místku
Zavítejte do dob dávno minulých

Park Pod zámkem vezmou útokem rytíři, králové a jejich družiny včetně různých řemeslníků a také kuchařů, pekařů a hostinských. Užijeme si průvod městem, koncerty, různé hry a dílny pro děti, zvířátka a hlavně šermíře, jezdce na koních, sokolníky a hraná představení z katovny i královský turnaj.

25-26/8/2018 více
trh_remesel_fno.jpg
Trh lidových řemesel
S bohatým kulturním programem

Frýdlantské náměstí ožije tradiční historicko-jarmareční veselicí. Můžete se těšit na jarmark, kolotoč, hry pro děti, divadélka pro malé i velké, pouliční žertovná představeníčka, kejklíře, šermíře, komedianty a jarmark s dobovými výrobky a dobrotami jak se k trhu patří. Z populárních osobností na letošním trhu "po schodoch" pódia vystoupí Richard Müller, Mňága a Žďorp.

25/8/2018 více
hukvaldy.jpg
Strašidelný hrad Hukvaldy
Hrad se otvírá se setměním!

Hrad Hukvaldy se promění na strašidelnou pevnost. Hradní strašidla opouštějí své skrýše, ale pozor! Ukazují se pouze v noci. Těšte se na ukázky šermířských soubojů, strašidelný hrad či ohňovou show. Vystoupí skupina scénického šermu Allegros a skupina historického šermu Valmont.

25/8/2018 více
sochovky2016.jpg
Sochovy národopisné slavnosti
Lašský folklórní festival

Slavnosti budou zahájeny shromážděním u pamětní desky V. Sochy na Obecním domě ve Lhotce. Následuje krojovaný průvod účinkujících do areálu obce, kde je připraven pestrý program folklorních souborů a muzik především z lašského regionu, ale také z folklorních oblastí vzdálenějších. Po skončení programu pokračuje lidová zábava za přispění cimbálových muzik zúčastněných souborů. Pro návštěvníky bude přichystáno také spousty kulinářských lahůdek.

25/8/2018 více
logo_visitfm.jpg
GulášFest
Kulinářská soutěž

Areál přehrady Baška se promění ve velkou polní kuchyni. Kuchařské týmy zde bude soutěžit o nejlepší guláš. Jednotlivé týmy mají za cíl uvařit jakýkoliv kotlíkových guláš a ten mít hotový přesně v 16 hodin. Pak již zasedne odborná porota a bude hodnotit jejich chuť. Na své si však přijdou i návštěvníci GulášFestu. Ti budou mít možnost si zakoupit hlasovací kartu a zapojit se tak do diváckého hlasování.

25/8/2018 více
lysa_hora.jpg
Lysohorská nej … aneb co jste ještě nevěděli
Komentovaný výstup s průvodcem na Lysou horu

Průvodce seznámí účastníky na 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Vstupné: 50 Kč, děti do 6 let zdarma, nutná rezervace na tel. 603 264 058

26/8/2018 více
fno_sportovni_dopoledne.jpg
Sportovní dopoledne pro děti
Netradiční sportovní disciplíny

Pro děti jsou připraveny netradiční sportovní aktivity - korfbal, střelba z laserové pistole na biatlonový terč (nácvik střelby ve stoje, vleže i ve fázi spojené s během).

27/8/2018 více

Předprodej vstupenek Aktuality Kalendář akcí Den s průvodcem Zajímavosti FM Beskydy Gastronomie Sport Kultura
2020 © Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o. Všechny práva vyhrazena. Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o.