Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči
visitfm.cz doporučuje pro bližší informace k dané
akci klikněte na odkaz akce,
po ukončení akce jsou tyto
informace automaticky smazány
lysa_hora.jpg
Lysohorská nej … aneb co jste ještě nevěděli
Vydejte se s průvodcem na královnu Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu!

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejících se na samotném vrcholu Lysé hory.

26/8/2017 více
sochovky2016.jpg
Sochovy národopisné slavnosti ve Lhotce
Zveme vás za lidovými tanci, písněmi a hudbou

Folklorní festival se už po 23. koná na počest Vincence Sochy, sběratele lidových písní a tanců v okolí Ondřejníku. Můžete si zazpívat a zatančit spolu s lidovými kapelami ze zdejšího regionu a ze Slovenska. 

26/8/2017 více
frydecke_historicke_slavnosti.jpg
Historické slavnosti
Oslavy výročí 750 let Frýdku-Místku

Nabitý program bude v sobotu i v neděli od dopoledních do večerních hodin. Po městě se budou pohybovat postavy v různých dobových kostýmech a náměstí budou plná stylových rekvizit.

26-27/8/2017 více
duatlon.jpg
Frýdlantský Duatlon – 1. ročník
Zažijte závodní atmosféru duatlonu kombinujícího běh a horské kolo

Nový závod navazuje na tradici Adrenalin cupu. Současně proběhne 9. ročník Beskydského šerpy, Rodinný běh a Juniorský závod. Přijďte si podpořit závodníky a užijte si bohatý doprovodný program.

26/8/2017 více
grun.jpg
Gruň náš šumný jediný
Chcete se dozvědět, jak se dříve žilo a hospodařilo ve zdejších horách?

Celodenní akce pro děti i pro dospělé, která se koná na hřebeni Gruně od parkoviště po Švarnou Hanku, vám to přiblíží. Program vychází z tradic a života zdejších lidí.

26/8/2017 více
centrum_tmave_oblohy.jpg
Mléčná dráha a hluboký vesmír dalekohledem
Centrum tmavé oblohy

Už jste viděli mléčnou dráhu klenoucí se přes celé nebe, daleko od rušivých světel měst? Pokud ne, přijeďte do Centra tmavé oblohy v Beskydech. Velkými astronomickými dalekohledy se můžete podívat do vzdálených hlubin vesmíru a obdivovat krásu mohutných hvězdokup tvořených statisíci hvězdami!

do 27/8/2017 více
hukvaldy2.jpg
Strašidla přicházejí
Na hrad Hukvaldy!

Hrad Hukvaldy ukrývá strašidla, která opouštějí své skrýše. Vyražte prozkoumat hrad Hukvaldy v noci!!! V sobotu 26. 8. 2017 od 19:00 do 24:00 hodin. Připraven bohatý program plný šermu, zbraní, strašidel, ohňové show, a na závěr večera Vás čeká překvapení.

26/8/2017 více
dusek_fno.jpg
Povídání s Jaroslavem Duškem
Přijďte si popovídat s hercem, divadelním režisérem, scénáristou, moderátorem.

Společné povídání je glosované šamanskými bubny a s módní přehlídkou. Součástí bude i prodejní výstava hand made výrobků různých tvůrců. 

31/8/2017 více
festival_part_mest.jpg
Festival partnerských měst
Zámecké náměstí

Poznejte kulturu, jídlo, tradice partnerských měst statutárního města Frýdku-Místku! Další ročník festivalu, jehož součástí je také udělení Cen města, se uskuteční na Zámeckém  náměstí ve Frýdku v pátek 8. září od 16.00 hodin.

8/9/2017 více

Předprodej vstupenek Aktuality Kalendář akcí Den s průvodcem Zajímavosti FM Beskydy Gastronomie Sport Kultura
2020 © Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o. Všechny práva vyhrazena. Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o.