Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči
visitfm.cz doporučuje pro bližší informace k dané
akci klikněte na odkaz akce,
po ukončení akce jsou tyto
informace automaticky smazány
zamek.jpg
Poklady a kuriozity z depozitářů
Poslední příležitost navštívit tuto putovní výstavu

Co všechno skrývají zdi muzejních depozitářů? Co vlastně do muzea patří? A kdo se o všechny ty věci stará? Přijďte se podívat na výstavu o muzeu samotném!

Do 5/3/2017 více
fno_kulturni_centrum.jpg
Frýdlantské hovory s …
Mgr. René Zavoralem

Tradiční frýdlantské hovory v kinosále Kulturního centra - tentokrát s generálním ředitelem Českého rozhlasu Mgr. René Zavoralem - nejen o rozhlasu.

2/3/2017 více
ekotopfilm-festival_plakat-frydek-mistek.jpg
Ekotopfilm festival
Festival filmů o zachování planety

Ty nejlepší filmy o udržitelném rozvoji z celého světa přiváží poprvé 2. března do kina Nová scéna Vlast ve Frýdku-Místku festival Ekotopfilm. Veškerý program festivalu je zdarma.

2/3/2017 více
afrika_na_kole.jpg
Afrikou na kole
Cestovatelská přednáška

Zveme Vás na neformální povídání cestovatele Radka Zlého, ve kterém Vám představí část Afriky tak, jak ji na vlastní pěst projel spolu s parťákem na kole. Vyrazil z Kapského města a cestu zakončil u Viktoriiných vodopádů. Najel přitom 4250 km, na cestě strávil dva měsíce a poznal tuto část země z jiného pohledu než je obvyklé. Čeká Vás vyprávění, spousty zážitků o strastech i slastech cyklistiky v daleké jižní Africe s promítáním fotek i kratičkého amatérského filmu.

2/3/2017 více
retro_party.jpg
Retro párty
S hity 60.-90. let

Prohledejte skříně, prošmátrejte půdy. Není možné, že by nebyl k nalezení nějaký skvělý retro obleček, se kterým skvěle zapadnete na RETRO PÁRTY. K tanci hraje DJ JIMM sound team. Soutěž o nejlepší obleček či masku. Připraveno pro Vás bude také překvapení.

4/3/2017 více
gronsko.jpg
Na lyžích napříč Grónskem
Promítá dobrodruh Zdeněk Lyčka

Čtyřčlenná dánsko-česká výprava BIG ICE EXPEDITION 2011 napříč grónským ledovcem urazila za 28 dní na lyžích téměř 600 km, a to v nejchladnějším dubnu, který byl kdy v této části světa zaznamenán. Přednáška o cestě bílou pustinou připomíná dobrodružné klukovské výpravy, ale nezakrývá, že i přes dnešní skoro dokonalé zabezpečení může jít o život. Nakladatelství Argo vydalo v roce 2012 na základě expedičního deníku Zdeňka Lyčky knihu „Na lyžích napříč Grónskem "Reportáž z míst, kde ani polární lišky nedávají dobrou noc".

4/3/2017 více
sjezdove_zavody_bila.jpg
Prim cup  2017
Závody v obřím slalomu pro veřejnost

Program: 8:30-9:30 hod. prezentace, 10:00 start 1. kola, 12:00 start 2.kola, 13:30 volné jízdy v brankách, 15:30 vyhlášení vítězů. Ceny: hodinky pro první tři v každé kategorii. Ceny útěchy pro děti. Startovné: 0,- Kč - stačí celodenní skipas.

4/3/2017 více
vlast.jpg
Myška Klárka, veverka Terka v cukrárně
Divadlo pro děti

Veselá, interaktivní pohádka o prevenci zubního kazu a správném čištění zoubků. Pro děti od 3 let. Vstupenky stojí 60 Kč a můžete je zakoupit v Beskydském informačním centru.

5/3/2017 více
privitejte_jaro.jpg
Přivítejte s námi jaro
Začátek na Zámeckém náměstí

Velikonoce jsou vrcholem a nejdůležitějším obdobím církevního roku. Je s nimi rovněž spojena řada rituálů a zvyků, které se odehrávaly v rodinách, na vesnicích i ve městech. Prohlídka tak návštěvníkům přiblíží dnes již mnohdy zapomenuté lidové obyčeje a symboly.

1/4/2017 více

Předprodej vstupenek Aktuality Kalendář akcí Den s průvodcem Zajímavosti FM Beskydy Gastronomie Sport Kultura
2020 © Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o. Všechny práva vyhrazena. Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o.