Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči
Na nadcházející dny Vám doporučujeme:
www.beskydy.com
news
Pátek, 07 srpen 2009   

Milí přátelé,
pošlete dále tuto novinu :) všem svým přátelům a známým. V sobotu 8.8.2009 na Zámeckém náměstí ve Frýdku se uskuteční pokus o zápis do České knihy rekordů. O co půjde?

Hlavním cílem bude společně překonat nejvyšší vrchol světa a zapsat tak město Frýdek-Místek do České knihy rekordů. Od 9:00 hodin, kdy bude akce oficiálně zahájená , budeme jeden po druhém nepřetržitě po dobu 12 hodin stoupat na mobilní horu, umístěnou na Zámeckém náměstí . A pokud v časovém limitu vystoupá na vrchol plánovaný počet lidiček, pak se nám to společně povede. Po celý den bude náměstí plné her a hlavolamů, vystoupení a soutěží, zábavy i kulinářských specialit.Od 19:00 hodin pak vystoupí světoznámí Beatles.

Žluté tričko nebo kšilt máte-li, bude jen výhodou :) pro společnou fotografii. Od 9:00 hodin na Vás čekáme, vemte své děti, přátelé a známe a přijdte si společně zasoutěžit. Čekají Vás i odměny.

Krásný den Vám přeje a těší se na Vás Monika Konvičná

Beskydské rekordy předvedou „Frýdek-Místek na vrcholu světa“

V sobotu 8.8.2009 se uskuteční akce Beskydské rekordy. Hlavní rekord „Frýdek-Místek na vrcholu světa“ začne v 9:30 a bude trvat do 21:30, kdy během této doby budeme překonávat rekord partnerského města Turzovky.
Dvanáctihodinový rekord bude probíhat na čas štafetovým způsobem v pomyslném výstupu na nejvyšší horu světa za účasti nejvyššího počtu účastníků, kteří budou štafetovým způsobem nepřetržitě zdolávat „vrchol světa“. A pokud se nám to všem společně podaří, zapíšeme Statutární město Frýdek-Místek do knihy Českých rekordů. Navíc každý účastník získá odznak účastníka rekordu a těšit se můžete i na další odměny, které Vás při výstupu do prvního, druhého … tisíce osmitisícovky neminou.
Co na vás ještě čeká? Pohádkové putování za dobrodružstvím se soutěžemi . Tento program je vtáhne přímo do děje pohádky s hrdiny Honzíkem a kašpárkem. Na hlavním pódiu bude připraven zajímavý doprovodný program, který předvede jiné schopnosti a lidské dovednosti. Působivé představení předvedou fakíři za doprovodu ohňů a tance orientálních tanečnic. V této show shlédnete ty nejnebezpečnější fakírské kousky, při kterých Vám bude tuhnout krev v žilách. Silák Jarda Krob předvede znalost bolestných bodů na člověku a dobrovolníci si vyzkouší co je bolestný bod. Nakonec nebudete ochuzeni ani o plivaní ohňů a doprovodné pyrotechnické efekty. Dále budou otevřeny stánky plné hlavolamů, soutěží, kde zjistíte svou zručnost,rychlost, představivost a vyhrajete cenu za poctivost. Osvěžit tělo i ducha budete moct ve stáncích kde nebudou chybět dobroty beskydského regionu. Ochutnat tak můžete frgály, rekordní mini rohlíky, mini housky, koláče nebo naopak super silnou slivovici pro super lidi.
The Backwards – hlavní hvězda večera se představí v podobě nejslavnější skupiny všech dob v podobě revivelové skupiny.
Přijďte všichni včas na Zámecké náměstí ve Frýdku zdolat nejvyšší bod hory Mount Everestu. Kdo přijde ve žlutém svršku nebude litovat, budete zachyceni na společné fotografii z věže Zámeckého náměstí. Vezměte celou rodinu, přátelé, známé a přijďte si užít zábavu už od samotného rána

 

 

mimove.jpg

 

 

RAVIDLA PRO ÚČAST

„FRÝDEK-MÍSTEK NA VRCHOLU SVĚTA“


Vytvoření rekordu spočívá v pomyslném výstupu na nejvyšší horu světa Mount Everest, kdy účastníci (minimálně 2005 osob) budou štafetovým způsobem zdolávat výšku 8.848 m a to ve stanoveném čase max. 12 hodin.

1. Účastník se zaregistruje u organizátora – stánek u místa, kde probíhá rekord.
2. Uhradí účastnický poplatek min. 5,- Kč, kterým za sebe přebírá zodpovědnost.
Výše poplatku není omezena.
Účastník získá odznak účastníka rekordu.
3. Každá osoba se může účastnit rekordu jen jednou!
4. Každý účastník musí prokázat svou totožnost.
U dětí mladších 10-ti let je nutná spoluúčast plnoleté osoby.
Štafety se nemohou zúčastnit osoby mladší 5 let a osoby pod vlivem alkoholu!
5. Výstup účastníka probíhá bez cizí pomoci.
Dítě do 10-ti let musí mít bezpodmínečně při výstupu doprovázet plnoletá osoba!
Časový limit výstupu jednoho účastníka do výšky 4,413 m (15 schodů) je 20 sekund.
Cesta zpět se do času nezapočítává.
Další účastník startuje v okamžiku, kdy předchozí dorazí na vrchol schodiště.
PROGRAM:

9:00 - Zahájení akce.
9:30 - začátek 12 hodinového rekordu
„Frýdek-Místek na vrcholu světa“
21:30 – ukončení 12 hodinového rekordu „Frýdek-Místek na vrcholu světa“ s vyhlášením výsledku

Další program, který bude po celý den zdolávání hlavního rekordu probíhat:


10:00 - Začátek mnoha zajímavých soutěží pro velké i malé, ale to nebude všechno.
10:30 - Pohádkové putování za dobrodružstvím pro děti vás vtáhne do děje ani v nebudete mít ponětí. - (Pohádka se soutěžemi )
11:00 - Ukázka „neuvěřitelných dovedností“ předvede jiné schopnosti.
11:30 - Dále otevření stánků hlavolamů, kde zjistíte svou zručnost, rychlost, představivost
a vyhrajete cenu za poctivost .
12:15 - Další drobné, vtipné, komentované rekordy, které nikdy nikdo je nezkoušel
a vyzkoušíte je právě vy.
13:15 - Vystoupení žonglérů
14:15 - Ukázka lidských dovedností představí taky zajímavé hosty. soutěží na vlastní oči uvidíte oč tam poběží.
15:20 - Ukázka lidské dovednosti – fakír a dvě tanečnice .
15.45 - Pohádkové putování za dobrodružstvím pro děti vás vtáhne do děje ani nebudete mít ponětí. - (Pohádka se soutěžemi )
16:30 - Ukázka lidské dovednosti – Silák Jarda Krob předvede znalost bolestných bodů na člověku a dobrovolníci si vyzkouší co je bolestný bod.
17:00 - Vzácný host Beskydských rekordů – první čech na Mont Everestu.
17:10 - Vystoupení žonglérů
18:00 - Ukončení soutěží vyhlášení cen
19:00 - The Backwards – hlavní hvězda večera se představí v podobě nejslavnější skupiny všech dob v podobě revivelové skupiny
20:40 - Fire show
21:30 – ukončení 12 hodinového rekordu „Frýdek-Místek na vrcholu světa“ s vyhlášením výsledku

 

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek, Náměstí Svobody 6, 738 02 Frýdek-Místek, tel.:558 646 888 / Frýdek-Místek, Zámecké nám. 1257, 738 01 Frýdek-Místek, tel.: 558 438 391 / Frýdlant nad Ostravicí, Hlavní ul.308, 739 11 Frýdlant n. O., tel.: 558 676 909 / Ostravice, knihovna, 739 14 Ostravice, tel.: 558 682 115 / Čeladná, Čeladná 714, 739 12 Čeladná, tel.: 558 684 400
e-mail: akce@beskydy-info.cz - zde můžete zasílat své tipy na konané kulturní, sportovní a společenské akce v rámci Regionu Beskydy
TOPlist